POTRZEBUJEMY WSPARCIA

Wsparcie finansowe osób fizycznych jak i osób prawnych
to siła napędowa Fundacji

Wsparcie przez osoby fizyczne, emerytów oraz rencistów

Przekaż Nam 1,5% Podatku

W rocznym rozliczeniu PIT można wspomóc naszą Fundację (która posiada status OPP) wpisując nr KRS 00000 55578 w zeznaniu podatkowym lub programie ePit.

Również będąc emerytem i rencistą możesz przekazać swoje 1,5% poprzez złożenie wniosku PIT-OP. Wniosek ten wypełnia się w podobny sposób, jak w przypadku zwykłego PIT-u.

Przekazane w ten sposób środki zostaną przekazane na nasze cele statutowe, konkretnego podopiecznego (w tym celu należy podać hasło subkonta danej osoby w tytule/celu szczegółowym - jest to bardzo ważne) czy innego rodzaju formy aktywizacji oraz integracji osób zdrowych jak i chorych.

Przekaż Nam Darowiznę

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.

Osoby prywatnie mogą wpłacić na cele statutowe lub konkretnego podopiecznego darowiznę bezpośrednio na konto naszej Fundacji o numerze:
PEKAO XI O. w Krakowie 87 1240 4533 1111 0010 9408 6701.

W tytule przelewu należy podać cel darowizny. Jeżeli jest kierowana na konkretnego podopiecznego należy wpisać hasło subkonta danej osoby. Jest to niezbędne do prawidłowej weryfikacji darowizny.

Wesprzyj Nas Na Internetowej Zbiórce

Prowadzimy również internetowe zbiórki na portalach Zrzutka oraz Siepomaga:

Zorganizuj Zbiórkę Na Facebooku

Nie ma nic prostszego niż organizacja zbiórki na Facebooku, z której środki będą przeznaczone na cele statutowe naszej Fundacji. Jak tego dokonać?

Wystarczy wejść na nasz profil: www.fb.com/fundacjasm i w menu wybrać po lewej stronie Zbiórki pieniędzy i klikamy na napis Zbierz pieniądze. Wypełniamy formularz i viola!

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu mailowego: biuro@fundacja-sm.org

Zorganizuj Kwestę

Naszą Fundację można wesprzeć na zamkniętych imprezach okolicznościowych organizując kwestę wśród uczestników.

Przykładem może być np. zbiórka pieniędzy wśród gości weselnych zamiast zakupu kwiatów dla Młodych. Jeśli odpowiada Ci taka forma wsparcia zapraszamy do kontaktu mailowego w celu omówienia szczegółów: biuro@fundacja-sm.org

Wsparcie przez firmy

Przekaż Nam Darowiznę

Osoby prywatnie mogą wpłacić na cele statutowe darowiznę bezpośrednio na konto naszej Fundacji o numerze:PEKAO XI O. w Krakowie 87 1240 4533 1111 0010 9408 6701.

W tytule przelewu można wskazać konkretny cel darowizny, np. doposażenie Centrum OSTOJA albo dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego podopiecznym.

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Wspieraj Nasze Działania Regularnie

Przelewając co miesiąc stałej kwoty z przeznaczeniem na cele statutowe Fundacji lub przez wskazanie celu szczegółowego. Pozwoli to lepiej zaplanować nam budżet i efektywniej wspierać nasze działania,

Przekaż Produkty

Wesprzyj nas poprzez przekazywanie produktów:

środków higienicznych, sprzętu komputerowego, sprzętu rehabilitacyjnego i innych rzeczy,

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.

Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.