tel. 661-709-005

Główne obszary działalności Fundacji

Centrum Rehabilitacyjne OSTOJA

Centrum Rehabilitacyjno-Pielęgnacyjne dla Chorych na Stwardnienie Rozsiane

„Ostoja” znajduje się w Woli Batorskiej k/Niepołomic, w odległości 28 km od Krakowa, blisko Puszczy Niepołomickiej) na 30 arowej działce z ogrodem, altaną, tarasem i miejscem do grillowania. Może przyjąć 33 osoby.W Centrum znajdują się pokoje 1, 2 i 3 osobowe z łazienką i telewizorem. Każdy pokój jest wyposażony w wygodne łóżko dostosowane do możliwości motorycznych pacjenta, zamykaną szafę, szafkę. Na użytek podopiecznych są wózki inwalidzkie, podnośniki, kule, balkoniki.Ośrodek zapewnia domową atmosferę, pomoc opiekunek w czynnościach dnia codziennego, rehabilitację, wsparcie psychologiczne i terapię zajęciową.

W wolnym czasie uczestnicy turnusu mają do dyspozycji świetlicę, małą bibliotekę, salę komputerową, ogród. Na terenie Ośrodka jest dostępne Wi-Fi

Więcej informacji

Punkt Opieki

Punkt Opieki realizuje w ramach umowy z miastem Kraków usługi opiekuńcze oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze dla mieszkańców Krakowa. Realizowane są na podstawie zlecenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy socjalni w MOPS-ie przyjmują wnioski o potrzebę realizacji usług opiekuńczych lub specjalistycznych.Usługi opiekuńcze to pomoc niefinansowa polegająca na zaspakajaniu codziennych potrzeb życiowych, zarówno gospodarczych jak np. utrzymanie bieżącej czystości w otoczeniu chorego czy wizyty lekarskie, zakupy, a także pielęgnacyjnych, higienicznych zaleconych przez lekarza. Zakres oraz wymiar usług dostosowywany jest do potrzeb chorego, jego stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej.Specjalistyczne usługi opiekuńcze przeznaczone są dla osób z zaburzeniami psychicznymi, a świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym.

Więcej informacji

Subkonta

Na wniosek chorych na SM i inne schorzenia neurologiczne wymagających leczenia oraz systematycznej rehabilitacji nasza Fundacja prowadzi subkonta, umożliwiające zbieranie darowizn od sponsorów, darczyńców oraz pozyskiwanie środków z tzw. jednego procenta podatku 1%.

 

Fundacja wspiera różnego rodzaju inicjatywy rodzin i przyjaciół chorych – koncerty, kwesty, itp. mające na celu zbieranie środków na leczenie i rehabilitację.

Podopieczni naszej Organizacji (posiadacze subkont) finansują ze zgromadzonych środków rehabilitację, opiekę i leczenie.

Więcej informacji

Wypożyczalnie

W ramach działalności Fundacji, prowadzimy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, a także jego serwis i naprawę. 

 

Naszym podopiecznym wypożyczamy także rowery miejskie. 

 

Serdecznie zapraszamy. 

Więcej informacji

 FUNDACJA 

 NA RZECZ CHORYCH NA SM 

 IM. BŁ. ANIELI SALAWY

KONTAKT

adres:  Kraków, ul. Juliana Dunajewskiego 5

telefony:  12-430-07-58 .:.  661-709-005 

e-mail:  biuro@fundacja-sm.org

Nr KRS: 00000 55578
NIP: 676-001-75-41
REGON: 350571668

SZYBKIE ŁĄCZA

DOKUMENTY

Polityka Prywatności

Statut Fundacji

Sprawozdania

Dokumenty do subkont

Dokumenty zgłoszeniowe do Ostoi

Wszelkie prawa zastrzeżone | Fundacja im. bł. Anieli Salawy © 2022