Instrukcja oraz najczęściej zadawane pytania w związku z 1,5% podatku za rok 2023

19 lutego 2024

INSTRUKCJA DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI

CO POWINIENEŚ ZROBIĆ ?

1. SKONTAKTUJ SIĘ Z INNĄ FUNDACJĄ W CELU PODPISANIA UMOWY O ZAŁOŻENIE I PROWADZENIE SUBKONTA.

2. POINFORMUJ PODATNIKÓW O NOWYM NUMERZE KRS FUNDACJI Z KTÓRĄ ZAWARŁEŚ UMOWĘ.

3. Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie aby ułatwić podopiecznym zawieranie umów z innymi Fundacjami podjęła rozmowy z trzema Fundacjami z którymi możecie się Państwo kontaktować w celu podpisania umowy o prowadzenie subkonta tj.:

• Biurem Rady Głównej PTSR z siedzibą ul. Nowolipki 2A, 00-160 Warszawa, wszelkie informacje możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu Biura RG PTSR +48 535 535 437 lub na Infolinię : +48 22 127 48 50, a tak że mailowo e-mail: mam.szanse@ptsr.org.pl. Istnieje również możliwość samodzielnego pobrania dokumentów niezbędnych do założenia subkonta ze strony: https://ptsr.org.pl/strona/66,zalozenie-subkonta-w-plriw-mam-szanse.

• Fundacją Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym przy ul. Domaniewska 50A, 02-672 Warszawa, wszelkie informacje możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 22 266 82 36 oraz 666 324 328. Subkonto w Fundacji można założyć drogą papierową, mailową lub elektroniczną pod adresem: https://www.fundacjaavalon.pl/poradnik_subkonto/jak-zalozyc-subkonto/
    Fundacja deklaruje, że czas oczekiwania na założenie to jeden dzień roboczy.

• Fundacją Helpful Hand ul. Kalwaryjska 32/11, 30-504 Kraków Wszelkie informacje możecie Państwo uzyskać pod numerami telefonu: 600-125-233 lub 513-173-192

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. PRZEDŁUŻANIE UMÓW.

W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd podjął uchwałę na mocy której Podopieczni mogą korzystać ze swoich środków zgromadzonych na Subkontach na dotychczasowych warunkach bez konieczności przedłużania umowy. W momencie dopisania do listy organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do zbierania 1,5% podatku za 2023 r. Fundacja podpisze nowe umowy z Podopiecznymi.

2. KORZYSTANIE ZE ŚRODKÓW ZGROMADZONYCH NA SUBKONTACH.

Podopieczni mogą korzystać ze swoich środków zgromadzonych na Subkontach na dotychczasowych warunkach do czasu ich wykorzystania przez Podopiecznego.  Darczyńcy w dalszym środków mogą przekazywać darowizny na Państwa subkonta założone w naszej Fundacji.

3. CZY ZA ROK BĘDZIE TAKA SAMA SYTUACJA ?

Zarząd i Rada podejmuje wszystkie możliwe kroki, aby w następnym roku podatkowym taka sytuacja się nie powtórzyła.  Obecnie również Zarząd i Rada Fundacji podejmują wszystkie możliwe kroki aby jak najszybciej Fundacja została przywrócona do wykazu organizacji uprawnionych do zbierania 1,5% podatku.

4. CZY PODOPIECZNI MUSZĄ PRZEPISYWAĆ SIĘ DO BIURA RADY GŁÓWNEJ PTSR ?

Podopieczni mogą zawierać umowę z dowolnie wybraną przez siebie Fundacją. Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie aby ułatwić podopiecznym zawieranie umów z innymi Fundacjami podjęła rozmowy z trzema Fundacjami tj.

- Biurem Rady Głównej PTSR z siedzibą ul. Nowolipki 2A, 00-160 Warszawa;

-Fundacją Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym przy ul. Domaniewska 50A, 02-672 Warszawa;

- Fundacją Helpful Hand ul. Kalwaryjska 32/11, 30-504 Kraków.

5. CZY FUNDACJA SIĘ ZAMYKA ?

Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie nadal posiada status organizacji pożytku publicznego i kontynuuje swoją działalność na dotychczasowych warunkach. Fundacja nie jest w stanie upadłości ani likwidacji.

Pozostałe informacje

26 kwietnia 2024
Apelujemy o pomoc i wsparcie dla Pani Joanny Dębskiej . Przez długi czas pomagała z ogromnym zaangażowaniem osobom chorym i samotnym - podopiecznym Fundacji. Teraz sama bardzo potrzebuje pomocy .
26 kwietnia 2024
Szanowni Państwo, Informujemy, iż dnia 2 maja 2024 roku biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu od 06.05.2024 r.
19 lutego 2024
W związku z brakiem możliwości przekazania 1,5% podatku za rok 2023 na naszą Fundację oraz jej podopiecznych przedstawiamy instrukcję oraz najczęściej zadawane pytania co należy dalej zrobić. INSTRUKCJA DLA PODOPIECZNYCH
12 lutego 2024
INFORMACJA ZARZĄDU FUNDACJI IM. BŁOGOSŁAWIONEJ ANIELI SALAWY W KRAKOWIE NA TEMAT AKTUALNEJ SYTUACJI W FUNDACJI Szanowni Podopieczni Fundacji im. Błogosławionej Anieli Salawy, w nawiązaniu do oświadczenia Zarządu Fundacji z dnia